Kaip išsirinkti langus

Daugelis gyvenamųjų namų ir įstaigų Lietuvoje jau senokai pakeitė senus, medinius langus naujais, daug praktiškesniais ir patogesniais plastikiniais langais. Juk jie sutaupo namų šilumą, nes pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis, nei mediniai langai. Be to žiemą plastikinių langų nereikia „kamšyti“ laikraščiais. Gal Jūs dar nespėjote pasirūpinti šiais, buitį palengvinančiais ir namų šilumą saugančiais, langais ir ruošiatės tam tik dabar? O gal jau įsibėgėjo jūsų nuosavo namo statybos ir greitai reikės dėti langus, tačiau nežinote kokius ir kaip išsirinkti? Šiame straipsnyje pateiksime praktinių patarimų, kaip teisingai išsirinkti plastikinius langus ir iš arčiau supažindinsime su jų savybėmis.

Langų remontas

Galbūt jau turite plastikinius langus, bet norite juos suremontuoti? Puiki mintis, nes suremontuoti senesnės kartos plastikinius ar medinius langus yra daug pigiau negu įstatinėti naujus. Tačiau taip pat turite stengtis, kad langai, kurie dar nereikalauja remonto, gal net ką tik įstatyti, būtų tinkamai prižiūrimi ir eksploatuojami, o, atsiradus rimtesniam gedimui, patikėkite jį pašalinti patyrusiam profesionalui. Svarbu, kad Jums pageidavus galėtų būti suteikiamos toliau vardijamos paslaugos:

  • langų reguliavimas;
  • plastikinių durų reguliavimas;
  • apkaustų ir stiklo paketų keitimas;
  • ventiliacijos grotelių įstatymas;
  • užsifiksuojančių durų rankenėlių įstatymas;
  • tarpinės keitimas.

Ką žinoti kreipiantis dėl naujų langų įrengimo? Ir kokius langus pasirinkti?

Prieš kreipdamiesi į langų gamybos įmonę, dėl naujų langų gamybos, turėtumėte išsimatuoti vieną ar kelias langų angas ir nusipiešti langų sudalinimą. Turint šiuos duomenis galima kreiptis į langų gamintoją. Dar vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, – medžiagos, iš kurių pagaminti langai. Prieš pirkdami langus, turėtumėte žinoti, iš kokių medžiagų pagamintų langų norėtumėte.

Galbūt pasirinksite plastikinius langus, kurių pagrindinius privalumus jau pristatėme, o gal Jus sudomins medis, aliuminis arba šių medžiagų kombinacija? Nesvarbu, kokią medžiagą pasirinksite, kiekviena jų turi privalumų ir trūkumų. Plastikiniai ir mediniai langai sustiprinami plieno profiliais, turi garso bei šilumos izoliaciją ir yra pranašesni už senus medinius langus.

Norintys išskirtinumo, didesnio jaukumo, nei sumontavus plastikinius langus, gali rinktis šiuolaikinius medinius langus. Jie lengvai pritaikomi interjere, galima rinktis iš įvairių atspalvių, tad galėsite juos derinti prie baldų, interjero, namo spalvos.

Renkantis langus, svarbu atsižvelgti ir į medžiagas, iš kurių pagaminti langų profiliai. Specialistai, kaip patogiausią ir patikimiausią, rekomenduoja aliuminį, toliau rikiuojasi klijuotas medis, dengtas aliuminiu, trečioje vietoje atsiduria plastikas, dengtas aliuminiu, ketvirtoje – plastikas, o penktoje medis.

Renkantis medžiagas, iš kurių turėtų būti pagamintas profilis, svarbu atsižvelgti ir į jų šilumos laidumo koeficientą – kuo jis mažesnis, tuo profilis geresnis. Taip pat labai svarbu, renkantis langus, atsižvelgti į stiklo šilumos ir garso izoliacijos rodiklius. Daugelis pirkėjų daro klaidą, siekdami kuo geresnės garso izoliacijos, nes langas, su stipria garso izoliacija, automatiškai, turės prastesnę ventiliaciją, ir jį dažnai teks laikyti atidarytą ir garso izoliacija nebeteks prasmės.

Renkantis medinius langus

Renkantis medinius langus, labai svarbu pasirinkti langus su tinkamu rėmu. Kaina skirsis priklausomai nuo medžio rūšies. Jeigu norite gauti kokybiškus medinius langus, turite žinoti, kad jie gaminami tik iš klijuotos medienos. Mediniai langai puikiai tinka tada, kai siekiama originalumo ir jaukumo. Jei gyvenate individualiame name arba jūsų butas yra pirmame ar antrame aukšte, vertėtų rinktis langus su apsauga nuo įsilaužimo. Besirinkdami langus, nesidrovėkite gamintojo paklausti apie jo turimą patirtį ir langų kokybę, pasidomėkite gamintojų turimais sertifikatais, kokybės politika. Geriausia rinktis firmą, kuri gamina visų rūšių langus, nes tuomet gausite daugiau informacijos.