Langų reguliavimas

Langų reguliavimas – meistro atliekama paslauga, kurios metu langas atstatomas į savo pradinę padėtį – pašalinamas atsiradęs varčios neatitikimas rėmui. Tai – ne rimtas gedimas, o tiesiog lango eksploatavimo (kai kuriais atvejais – ir netinkamo mūsų elgesio) metu išsivystantis defektas, kurį patyręs meistras akimirksniu pašalina. Ignoruoti lango padėties pasikeitimo negalima – varčia savaime nesusireguliuos, o delsimas gresia rimtesniais gedimais ir išaugusiomis remonto sąskaitomis.

Teoriškai teigiama, jog plastikinių langų reguliavimas turėtų būti atliekamas kas 2-3 metus. Nustatyti, ar jau metas kviesti meistrą, nėra sudėtinga. Langų reguliavimo būtinybę signalizuojantys požymiai yra šie:

Problemos darinėjant langą

Vienas iš akivaizdžiausių ženklų – sudėtingas lango atidarymo bei uždarymo procesas. Jei lango apačia kliūva ar sudėtinga uždarant langą jį prispausti prie rėmo, skubėkite ieškoti meistro kontaktų.

Neaiškūs garsai, lydintys darinėjamą langą

Jei langai tinkamai sureguliuoti, atidarymo-uždarymo procesas turi būti tylus. Ištempkite ausis: ar langas nepradėjo skleisti jokių pašalinių garsų, pavyzdžiui – traškėti? Tai svarbu ne tik dėl jūsų ramybės, bet taip pat dėl lango funkcionavimo kokybės.

Sutrikęs rankenėlės veikimas

Tvarkingo lango rankenėlė turi lankstytis lengvai, neužsikirtinėti.  Nenormalu, kai pastarosios pasukimui reikia pasitelkti jėgą ar į pagalbą kviestis fiziškai stipriausią šeimos narį.

Nežinia iš kur atsiradęs lango nesandarumas

Pajutus, jog langų izoliacinės savybės suprastėjo, neskubėkite keikti gamintojų dėl nekokybiškos prekės ar blogai montavimo darbus atlikusių meistrų. Greičiausiai šios problemos sprendimui tiesiog reikalingas langų reguliavimas.

Ilgainiui atsirandanti langų padėties kaita – natūralus procesas, o langų reguliavimas – neišvengiamas techninės priežiūros paslaugų komplekto elementas. Langas nuolat veikiamas temperatūrų svyravimo, dėl ko langų konstrukcijos, pasiduodančios fizikos dėsniams, tai susitraukia, tai išsiplečia. Šiai problemai imlesni tamsesnės spalvos, sugeriančios daugiau tiesioginių saulės spindulių bei didesnių gabaritų, sunkesni langai.

Iš kitos pusės žiūrint, kyla klausimas, kodėl vienų žmonių namuose langų reguliavimas reikalingas praėjus vos metams ar net trumpiau nuo jų sumontavimo, o kituose jie ir po tų 5-erių metų funkcionuoja be priekaištų ir reguliavimas atliekamas vien tik profilaktiniais sumetimais? Mechaniniai veiksniai, kalbant apie langų išsireguliavimą, yra ne ką mažiau reikšmingi. Šiuo atveju mes patys, tinkamai elgdamiesi, galime prisidėti prie ilgesnio jų tarnavimo:

  • tarp varčios ir rėmo užkišta knyga, neva reikalinga, jog langas neužsidarytų – blogas sprendimas;
  • griežtai draudžiama kabinti kokius nors daiktus ant lango varčios ar rankenos;
  • jei langas atidarytas, nereikėtų sukioti jo rankenėlės;
  • nerekomenduojama trankyti langų bei reikėtų suskubti juos uždaryti,  pakilus didesniam vėjui.

Pakeitus techniškai bei dizaino prasme pasenusius langus, lengviau atsikvepiame: patraukli išvaizda bei nepriekaištingas funkcionavimas džiugins ilgus metus. Iš tiesų, nauji langai, pasižymintys geresne garso bei šilumos izoliacija – puikus pasirinkimas, tačiau negalima pamiršti, jog, norint kokybiškumo bei ilgaamžiškumo, būtina pastarųjų nuolatinė techninė priežiūra.

Langų reguliavimas, kaip ir kiti su jais susiję montavimo bei remonto darbai, turėtų būti atiduodami į patikimų meistrų rankas. Jie greitai bei profesionaliai atstatys langą į taisyklingą pradinę padėtį, o Jūs galėsite džiaugtis tarsi nauju, ką tik sumontuotu langu – akivaizdžiai pagerės izoliacinės savybės, langai darinėsis tyliai ir lengvai.