Plastikinių durų remontas

Nesvarbu, kokios paskirties pastatas bebūtų – gyvenamasis namas, prekybos centras, švietimo įstaiga ar biuras – jo techninėje konstrukcijoje visada paliekama vieta durims. Durys atlieka dvi pagrindines funkcijas:

  • Estetinę. Pastato interjerui suteikiamas išbaigtumo įspūdis.
  • Apsauginę. Sukuriamas barjeras, trukdantis į vidų patekti šalčiui, vėjui, triukšmui, kvapams ir panašiai. Taip pat durys suteikia galimybę atsiriboti nuo aplinkos ir saugoti savo privatumą.

Prieš kurį laiką „ant bangos“ buvusios plastikinės durys savo populiarumo nepraranda ir šiandien. Dėl patrauklaus kokybės bei kainos santykio, iš plastiko pagamintos durys noriai pasirenkamos namų (ypač balkonuose), komercinių patalpų ar biurų savininkų. Priklausomai nuo konstrukcinių savybių, jos gali tarnauti ir kaip vidaus, ir kaip lauko durys. Nors plastikas – ilgaamžė medžiaga, reikia susitaikyti, jog plastikinių durų remontas jų tarnavimo metu bus aktualus. Juk tai – ne butaforija, o kasdien aktyviai naudojamas daiktas. Plastikinių durų remontas reikalingas pasireiškus šiems funkcionavimo sutrikimams:

  • sandarumo praradimo atveju;
  • pastebėjus, jog durys pakeitė savo pradinę padėtį (dažniausiai tai pasireiškia sunkumu jas atidarant bei uždarant);
  • darinėjimo metu pasigirstant neaiškiems, iki šiol nebuvusiems garsams;
  • pradėjus strigti durų rankenai;
  • durų spynos gedimo atveju.

Durų gedimus, priklausomai nuo to, kur jos sumontuotos – lauke ar viduje – įtakoja keletas priežasčių. Visų pirma – tokie nepalankūs gamtos veiksniai kaip temperatūros pokyčiai, tiesioginiai saulės spinduliai, drėgmė. Ne ką rečiau plastikinių durų remontas reikalingas ir dėl mūsų pačių netinkamo elgesio: naudojimo ne pagal paskirtį (vidaus durys montuojamos lauke), nuolatinio trankymo, ignoravimo tokių, iš pažiūros menkų, gedimų kaip kartais užsikertanti spyna. Aišku, kartais gedimus sąlygoja tiesiog laikas ir natūralus dėvėjimosi procesas.

Bandymai savarankiškai pataisyti duris neretai baigiasi dar didesnių gedimų atsiradimu. Pastebėjus bent menkiausią durų funkcionavimo pokytį, nedelsdami kreipkitės į profesionalius meistrus. Jie, įvertinę gedimo pobūdį, pastarąjį kokybiškai bei operatyviai pašalins, o klientas ir vėl galės džiaugtis  puikiai savo darbą atliekančiomis durimis!