Plastikinių langų tarpinių keitimas.

Kas lemia tinkamą lango funkcionavimą – tai yra kokybišką šilumos bei garso izoliaciją? Profesionalus montavimas, reguliari priežiūra, laiku pašalinami gedimai bei, savaime suprantama, kokybiškos bei „galiojimo“ laiko nepraradusios lango konstrukcijos dalys. Tarpinės langams – dydžio prasme menka, tačiau savo atliekama funkcija – labai reikšminga detalė. Pastarosios montuojamos į lango profilį ir yra skirtos lango sandarumui užtikrinti. Priklausomai nuo profilio, tarpinė lango gamybos metu gali būti įlydoma  arba tiesiog prispaudžiama. Pastarojo tipo tarpinės langams gali būti keičiamos. Keitimo procesas atliekamas kas 3-7 metus, o kartais – ir dar rečiau.  Keitimo dažnumas priklauso  nuo to, ar tarpinės  gamybai panaudotos kokybiškos medžiagos, atsparios temperatūrų bei nuolatinei formų (darinėjant langą, tarpinė tai susispaudžia, tai išsiplečia) kaitai. Ne mažiau svarbu ir tai, kaip lango savininkas laikosi rekomendacijų tarpines reguliariai valyti specialiomis priemonėmis  bei, bent du kartus  per metus – prieš šiltąjį ir šaltąjį sezonus – papildomai sutepti.

Jei pastebėjote, jog lango izoliacinės savybės suprastėjo, galbūt kaltos būtent nusidėvėjusios tarpinės langams? Įsitikinti tuo galite ir namų sąlygomis: jei guma akivaizdžiai kieta ar net suaižėjusi, tai ženklas – jog tarpinės tarnavimo laikas eina į pabaigą. Tarpinės langams, kietėdamos, praranda savo plastiškumo savybę, dėl to langas prasčiau užsidaro.

Taigi, išsiaiškinkite, ar lango tarpinės yra keičiamos, ar būtent pastarųjų nusidėvėjimas lemia lango sandarumo sumažėjimą, išsirinkite naują, kokybišką tarpinę…Neapkraukite savęs papildomais darbais – trūkstant patirties, tai gali būti išties sudėtinga. Visa tai palikite profesionaliems langų priežiūros bei remonto specialistams. Tai – jų kasdienybė ir pomėgis. Tarpinės langams pakeičiamos vos per kelioliką minučių!